KONST / Litografier / Färglitografier 8895466
*
nr 889 5466
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografier, 2 st Gustav Rudberg (1915-2001), 260 upplaga, motivet: 49x58
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2014
kl 18:14:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 20:01:54
1
Vinnande bud
21/4 17:43:04
2
150 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier gustav rudberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:39
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:34
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:35
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
nr 889 5466
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografier, 2 st Gustav Rudberg (1915-2001), 260 upplaga, motivet: 49x58
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 20:01:54 | 1 | Vinnande bud |
21/4 17:43:04 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier gustav rudberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:39 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:34 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:35